Sıkça Sorulan Sorular

Bize Sorun

Bir bebek spa seansı ne kadar sürmektedir?

Yaklaşık bir saat. Bebeğiniz ilk ziyarette tepkilerine bağlı olarak yaklaşık 10 ila 15 dakika suda kalacaktır. Süreklilik, ziyaretleri tekrarlama ve deneyimle, tolerans ve güç artacaktır ve bebeğiniz suda 30 dakikaya kadar seansların tadını çıkartabilecektir. 

Sudaki zamanı bebek masajı izler. Bebeğinizin masajının süresi, ilk masaj toleranslarına bağlıdır. Bebeğinizin ipuçlarını dinleyerek, başlangıçta nazikçe ve hassasiyetle çalışarak, bebeğinizin duyusal eşiğini yavaşça artırabiliriz.

Hangi yaş aralığındaki bebekleri kabul ediyorsunuz?

Göbek bağı düşümünü takiben 0-12 ay arası bebeklerinize hizmet veriyoruz.

Bebeğimi ne sıklıkla getirmeliyim?

Bebeklerde herhangi bir fiziksel sorun yoksa ( kolik, Kas hastalığı, kabızlık vb.) haftada bir gelmesini öneriyoruz.

 

Bebek spa jakuzilerinin hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?

Hijyen merkezimiz de en önemsediğimiz konu.Jakuzilerimizin suyu her bebeğe özel olmak üzere şehir şebeke suyu ile doldurulur ve ozon sistemi ile dezenfekte edilir.Ozon bilinen en güçlü dezenfektandır ve tüm mikroorganizmaların hücre duvarını parçalayarak onları yok eder.

Bebeğimizi yemekten önce mi yoksa sonra mı getirmeliyim?

Bebeğiniz aç ve yorgun olmamalıdır.Spa seansından en iyi şekilde faydalanabilmesi için ideal zaman iyi bir beslenmeden 20 dk sonrasıdır.

Su ve ortam sıcaklığını nasıl ayarlıyorsunuz?

Bebek sağlığı açısından ideal dış ortam sıcaklığı 24-26 °C , su sıcaklığı ise 35-37 °C'dir.Merkezimizde mevsim durumuna göre bu aralıklarda ısı ayarı yapılmaktadır.

Randevumuza gelirken yanımızda ne getirmeliyim?

Bebek spa seansınız için mayo,havlu ve boyun simidi merkezimizde mevcut olup  bebeğiniz ile dışarı çıkarken yanınıza aldığınız çantanızı getirmeniz yeterlidir.

Nasıl randevu alabilirim?

Sadece telefonla randevu kabul ediyoruz. 0532 179 89 35 no'lu hattan merkezimize ulaşabilirsiniz.

Merkezinizde çalışan personelin eğitim durumu nedir?

Fizyoterapi ve hemşirelik alanında diploma sahibi olan ekibimiz tamamen sağlık görevlilerinden oluşmaktadır. MEB onaylı masaj eğitim sertifikamız da mevcuttur.Belirtildiği gibi bir niteliği olmayan bir kişi Bebek Terapisti olarak başvuramaz.

Bebek masajı uygulamasında hangi yağları kullanıyorsunuz ?

Soğuk sıkım, esans içermeyen yağlar ile bebeğe masaj yapılması uygundur. Bebeklerin ellerini ağzına götürme risklerine karşı yenilebilir yağlar kullanılmalıdır (zeytinyağı, susam yağı, bademyağı bunların karışımları ve benzerleri gibi).Masaj seanslarımız sırasında bu özelliklere uygun yağlar kullanmaktayız.

Belge ve Sertifikalarınız neler?

Kadromuzun Belge ve Sertifikaları

 HEMŞİRE

 FİZYOTERAPİST

 ULUSLAR ARASI BEBEK MASAJI EĞİTMENİ

 MASÖZ

 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

 YENİ DOĞAN HEMŞİRESİ

 EBE

 YURT DIŞI EĞİTİMLİ ÇOCUK GELİŞİM UZMANI

 HİJYEN SERTİFİKASI

 USTA ÖĞRETİCİLİK SERTİFİKASI